Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dá se to vysvětlit jedině tak, že těch 500 euro je věrnostní benefit. Zřejmě ten "potrhlý Ir" o všech svých věrných ví;-)

0 Citovat

Lobbuje tady za Ryan? Ano. Dostal pětibábu? Dostal. Máte chválit jako Mikir a budete mít taky výhody.

0 Citovat

Mám takový pro někoho možná blby dotaz. Mám koupené letenky na listopad do Barcelony a rozhodnul jsem se že nepojedu. Tak jsem si říkal že bych to Ryanairu napsal že to ruším. Jako ze slušnosti.

Je mě jasné že storno je 100%.

Tak jestli je to obvyklé či nikoliv, neb se na to mám prostě vyprdnout

0 Citovat

Vyprdnout, jelikož neuděláš check-in, tak jim tím dáš vědět, že neletíš, pro Tvůj klid.

0 Citovat

Letím prvně a jsem ze všeho nějak vykulená. Na webu Ryaneiru jsem našla, že se dá cestovat pouze s pasem. Pochopila jsem to správně, že mi občanku byť na cestu v EU neuznají???

0 Citovat

Občanka není problém, pokud do destinace je možný vstup na OP. Pokud cestuješ v rámci Schengenu, tak po Tobě ani žádnej doklad nechtěli při rezervaci.

0 Citovat

Zdravim, v cervenci jsme kupovali letenky a od te doby jsem zaregistroval par zmen u Ryanair. Zaprve jsem nekde cetl, ze zmenili rozmery prirucniho zavazadla (zmensili). Plati pro me tyto mensi rozmery nebo rozmery v dobe nakupu letenky? Navic na strankach ctu, ze lze vzit i jedno male zavazadlo, par vet dale to ale omezuji jen letenkami typu Plus/Flexi Plus. Jak to je doopravdy? :)

Druha vec - zruseni letu. Jak moc dopredu a jakym zpusobem by me informovali, pokud by muj let meli zrusit (v listopadu)? Diky moc za pomoc.

0 Citovat

to je nejaky urban legend novy, ze sa zmenila velkost batoziny u Ryanair? Vsak stale plati jedna velka 55x40x20 a nieco mensie. Jediny rozdiel je to, ze ak nemas priplatene priority, tak ti mozu supnut tu vacsiu do podpalubia.

Ohladom rusenia - pride ti email. Pripadne mozes is preventivne pozriet ci sa da stale kupit letenka na tvoj let:)

0 Citovat

Ahoj,

podobný dotaz jako havci ohledně zrušení letu. Jedná se o let BER -TOU - BER v listopadu na víkend, není nikde na seznamech a letenky se dále prodávají. Jde mi o to, kdy si mohu objednat ubytování bez možnosti vrácení peněz s tím, že kdyby let zrušili, tak bych dostal kompenzaci. Dávají vůbec kompenzace? A případně kolik dní před odletem to musí zrušit, abych měl na kompenzaci nárok.

Díky

0 Citovat

14 dni ... ked to uz nie je teraz zrusene, tak je minimalna sanca ze to zrusia.

0 Citovat

@marek kompenzaci za ubytování určitě ne. Max ti přebookuji let (stejná země odletu i příletu) a dostaneš 80€ formou slevového kupónu.

Já bych byl s tím ubytováním bez storna byl opatrný. Když už, tak těch 14 dní, aby to případně pokryla ta EU kompenzace.

0 Citovat

Díky, přesně takto jsem to myslel. 14 dní je ok na ubytko.

0 Citovat

pavel.orf3 napsal(a):

Mám takový pro někoho možná blby dotaz. Mám koupené letenky na listopad do Barcelony a rozhodnul jsem se že nepojedu. Tak jsem si říkal že bych to Ryanairu napsal že to ruším. Jako ze slušnosti.

Je mě jasné že storno je 100%.

Tak jestli je to obvyklé či nikoliv, neb se na to mám prostě vyprdnout

Určite by som nič nerušil, naopak by som spravil aj online check-in. Nikdy nevieš či sa im nepokazí lietadlo a nezrušia let. Potom by si si mohol nárokovať kompenzáciu a vrátenie ceny letenky, aj keď si vôbec neplánoval letieť.

0 Citovat

tonic napsal(a):

to je nejaky urban legend novy, ze sa zmenila velkost batoziny u Ryanair? Vsak stale plati jedna velka 55x40x20 a nieco mensie. Jediny rozdiel je to, ze ak nemas priplatene priority, tak ti mozu supnut tu vacsiu do podpalubia.

Ohladom rusenia - pride ti email. Pripadne mozes is preventivne pozriet ci sa da stale kupit letenka na tvoj let:)

Zavazadla. Jednoduše.

Od 1. listopadu zavádíme nové zásady palubních zavazadel. Pouze zákazníci, kteří si zakoupili přednostní nástup, letenky Plus, Flexi Plus nebo Family Plus, si mohou na palubu vzít dvě příruční zavazadla.

Všichni ostatní zákazníci mají povoleno vzít si na palubu pouze jedno menší příruční zavazadlo, jejich druhý, větší kufřík na kolečkách musí být na odletové bráně umístěn do zavazadlového prostoru (zdarma).

Podla tohoto nie, ze mozu, ale priamo by mali :)

0 Citovat

no ved uvidime ako to bude "enforced", ci pred gejtom bude 90 kufrikov naskladanych cakajucich na podpalubie (ak sa konstelacia zadari)

0 Citovat

kubinho napsal(a):

Zavazadla. Jednoduše.

Od 1. listopadu zavádíme nové zásady palubních zavazadel. Pouze zákazníci, kteří si zakoupili přednostní nástup, letenky Plus, Flexi Plus nebo Family Plus, si mohou na palubu vzít dvě příruční zavazadla.

Všichni ostatní zákazníci mají povoleno vzít si na palubu pouze jedno menší příruční zavazadlo, jejich druhý, větší kufřík na kolečkách musí být na odletové bráně umístěn do zavazadlového prostoru (zdarma).

Podla tohoto nie, ze mozu, ale priamo by mali :)

Moc tohle pravidlo nechápu (teda jasně, chtějí další peníze) - když si tak zakládají na přesnosti, tohle bdue podle mě vést ke zpoždění (přece jen naložit tolik kufrů do podpalubí..)

0 Citovat

Smyslem tohoto opatření je právě urychlit boarding. Obsazenost letadel je hodně přes 90% a často se stává, že odlet se zpožďuje o minuty až desítky minut, protože lidi se snaží narvat půlku svýho bytu, co tahají jako kabinový zavazadla do overhead binů. Naložit najednou několik desítek kufrů do zavazadlovýho prostoru je mnohem rychlejší.

Navíc pokud nebude letadlo plný, tak to určitě řešit nebudou.

0 Citovat

Ano, voucher je taková omluvná náplast a nijak nemůže ovlivnit tvé nároky na refund nebo rebooking.

0 Citovat

K tem zavazadlum,mozna taky je tahle vec takovou jakousi odvetou za umyslne zdrzovani cestujicich ,kdyz zacali rozhazovat sedadla , pak je jeste dalsi vec , Ryanair nakoupil nova letadla, kde je zavirani ulozneho prostoru vyreseno zespodu nahoru a mensi letusky nebo i pri nacpanem uloznem prostoru vyzaduje vetsi obtiznost , nez jen sklapnout zavirani zhora dolu

Samozrejme je tam asi ten umysl, aby si lide vic kupovali priority , zvedli cenu s 2.50 na 5 euro a kdyz koupim sedadlo za 2 eura tak to uz mam k letence za 10 euro dalsich 7 euro navic

Jinak souhlasim s tim co pise eremi , az na to ze oni to resi i pri poloprazdnem letadle , napriklad jsem letel do Liverpolu z Dublinu let nebyl naplneny a stejne zavazadla odebirali a boxy v letadle byly poloprazdne

0 Citovat

@tonic 90 kufriku nalozi Ophelia driv nez se ohlednes -) ale foukalo to poradne -) ted tu hlasi nejakeho Ditricha na zitrek tak uvidime -)

0 Citovat

Mam dotaz ohledne check-in. Na strankach ryanair je zatim zablokovany check in na zpatecni letenku a check in na cestu tam neni mozne udelat zvlast. Jak je dobre v tomto pripade postupovat, pokud nechci platit poplatek za casne odbaveni 4eur? Je nutne zvolit volbu "pozdni odbaveni zdarma", ten se muze udelat az na letisti nebo? Predem dekuji za vase rady, Jana

0 Citovat

jvitovcova napsal(a):

Mam dotaz ohledne check-in. Na strankach ryanair je zatim zablokovany check in na zpatecni letenku a check in na cestu tam neni mozne udelat zvlast. Jak je dobre v tomto pripade postupovat, pokud nechci platit poplatek za casne odbaveni 4eur? Je nutne zvolit volbu "pozdni odbaveni zdarma", ten se muze udelat az na letisti nebo? Predem dekuji za vase rady, Jana

Check-in se skoro vždy dělá zvlášť na cestu tam a zvlášť na cestu zpět. Jste si jistá, že to nejde??? V čem je problém? Ještě to zkuste. Pokud tedy není brzy i na cestu tam.

0 Citovat

Asi vím, oč se jedná. U cesty tam zaškrtnou příslušnou variantu , u cesty zpět až tu třetí - odbavení později do 2 hod. a tlačítko pokračovat funguje. Odbavení cesty zpět v pozdějším termínu.

Letíte Sicilii?

0 Citovat

Zrušit ti to mohou v podstatě kdykoliv .Nám 10.10. zrušili v 15.15 hod zpáteční let z Porta do Norimberku 4 hodiny před odletem. Poslali sms a e-mail. Vrátili mi cenu letenky asi 37€ novou jsem si koupil za 4.5 tisíce a ještě z Lisabonu do Prahy. Na prodeji letenek na letisti byli schopni uspokojit všechny cestující z letadla, kteri chtěli kamkoliv do Německa v prubehu cca 4 dnu. Super výlet.

0 Citovat

Majka napsal(a):

Asi vím, oč se jedná. U cesty tam zaškrtnou příslušnou variantu , u cesty zpět až tu třetí - odbavení později do 2 hod. a tlačítko pokračovat funguje. Odbavení cesty zpět v pozdějším termínu.

Letíte Sicilii?

Diky za radu, skutecne to funguje. Ne, letime do Porta, tak doufam, ze oba lety budou bez problemu.

0